GİRESUN YAĞLIDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam-Hatip Lisemizin Pansiyon Binası Açılışı Yapıldı

Anadolu İmam-Hatip Lisemizin Pansiyon Binası Açılışı Muhteşem bir törenle Gümrük ve Ticaret Bakanı Sn.Nurettin CANİKLİ tarafından yapıldı.
Anadolu İmam-Hatip Lisemizin Pansiyon Binası Açılışı Yapıldı

100 öğrenci kapasiteli pansiyonun açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Halk Oyunları ekibinin gösterilerinin ardından programın açılış konuşmasını yapan Yağlıdere Kaymakamı Hasan Günaydın,yurdun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek,  ilçede devam eden ve tamamlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

 Yurdun ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Vali Hasan Karahan’da  son yıllarda gerek kamu yatırımları gerekse özel teşebbüs yatırımlarında çağ atlanıldığını belirterek, “Yapılan yatırımlarımızın şu anki standartlarıyla Amerika’yı bile yakaladık. İlçemizde Kaymakamlık ve Belediyemiz çok güzel dayanışma ve birlikte çalışma örneği de gösteriyorlar. Bu birliktelik vatandaşlara hizmetlerin ulaştırılmasında büyük kolaylık sağlıyor. Bu yurt binamızla gençlerimize çok güzel bir pansiyon kazandırdık. Gençlerimize düşende derlerine asılarak çok çalışmaları. Böylelikle örnek nesil, örnek gençlik yetiştireceğiz” dedi.

 Yağlıdere gençlerinin ateş gibi olduğunu belirten Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli de tüm bu yatırımlar siz gençlerimiz için. Sizlerde en güzel şekilde eğitimlerinizi tamamlayarak ülkemizi daha ileriye götürmek için çalışacaksınız. Bizler ülkemizi daha ileriye götürmenizi sağlamak için sizlerin taleplerini yerine getireceğiz. Bu ülkeyi sizlerle ileriye taşıyacağız.”dedi.

 Yatırımlar hakkında da bilgi veren Bakan Canikli Kurtbeli yolunun çok büyük bir proje olduğunu belirterek 3-4 yılda bitirileceğini söyledi. Bakan Canikli” Hepimizin sabırsızlıkla beklediği havaalanımızın açılışını bu ayın 22’sinde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın tefrişleriyle açacağız. Amerika’daki hemşerilerimiz artık bu havaalanını kullanabilecek. İlçemize Emniyet Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gibi kamu binaları yapımı ihalelerini önümüzdeki günlerde yapacağız. Bölgede ıslah çalışması devam etmekte olup, siz gençlerimizin sportif faaliyetlerde bulunmaları için yapacağımız Kapalı Spor Salonunun da ihalesi yakın zamanda yapılacak. Yağlıdereye değer verip seviyoruz. Sizlerin talepleri doğrultusunda hizmet etmeye devam edeceğiz. Pansiyonumuzun yapımında emeği geçenlere teşekkür eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.”şeklinde konuştu.

 Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek pansiyonun bölümleri gezildi.

 Açılışa Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Nurettin Canikli, Vali Sayın Hasan Karahan, Milletvekili Sayın Mehmet Geldi, İlçe Kaymakamı Hasan Günaydın, Belediye Başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Murşit Gürel, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, İl Genel Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

açılışaçılışaçılışaçılışaçılış

Merkez Mahallesi Terminal Caddesi No 16 kAT 2 yağlıdere - 0454 671 44840454 671 2352

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.